Agata Lewalska

Terapeuta SI

Wykształcenie i doświadczenie:

Jest absolwentką Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku terapia zajęciowa. Obecnie jest również w trakcie studiów z fizjoterapii na warszawskiej AWF. W ramach kształcenia podyplomowego odbyła kurs terapii ręki oraz dwustopniowy Kurs Integracji Sensorycznej uzyskując uprawnienia do diagnozowania z zakresu integracji sensorycznej oraz planowania i prowadzenia terapii.
Doświadczenie w pracy z pacjentem zdobywa przede wszystkim dzięki zajęciom klinicznym w ramach studiów oraz poprzez staże z zakresu terapii SI, fizjoterapii i terapii zajęciowej w warszawskich Ośrodkach Wczesnej Interwencji, szpitalach specjalistycznych oraz ośrodkach rehabilitacyjnych. Ukończyła również kurs doskonalący umiejętności diagnozy i wyciągania wniosków klinicznych dla terapeutów integracji sensorycznej organizowanym przez PTIS. Odbyła również staże rozwijające umiejętności diagnozy i terapii wad postawy u dzieci m.in. w Centrum Zdrowia Dziecka.

O Agacie:

W pracy zależy jej na nawiązaniu z dzieckiem relacji pełnej empatii, szacunku i zrozumienia. Zawsze stara się stworzyć przyjazne miejsce dla dziecka, w którym będzie mógł zrozumieć swoje reakcje na bodźce oraz zdobyć nowe umiejętności i poczucie sprawstwa dzięki nowym doświadczeniom.

Zdobywanie nowej wiedzy i nauka umiejętności praktycznych, które mogę wykorzystywać w swojej pracy daje jej najwięcej satysfakcji i motywacji do działania. Wolny czas stara się spędzać aktywnie jeżdżąc na rolkach, spotykając się z najbliższymi i spacerując po lesie.

W Pomoko prowadzi diagnozy i terapię Integracji sensorycznej (SI).

Poznaj innych członków zespołu Pomoko: