Agnieszka Rudnicka

fizjoterapeuta

Po ukończeniu studiów wyższych z fizjoterapii (na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi) nieustannie się szkoliła, kończąc studia podyplomowe oraz kilkadziesiąt specjalistycznych kursów i szkoleń m.in. z fizjoterapii neurologicznej czy pediatrycznej. Jako fizjoterapeuta pracuje już ponad 10 lat. Jest kierownikiem Zespołu Fizjoterapeutów w Szpitalu Bielańskim oraz prowadzi fizjoterapię indywidualną z dziećmi w jednym
z przedszkoli integracyjnych w Warszawie. Dodatkowo jest wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie. Obecnie w trakcie specjalizacji w dziedzinie fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Dla Agnieszki kluczem do skutecznej pracy z dzieckiem jest nawiązanie dobrej relacji, a kolejno odpowiednie zmotywowanie go do ćwiczeń. Stara się, aby zajęcia były dla najmłodszych również formą zabawy. Podczas ćwiczeń odpowiednich partii mięśni wykorzystuje więc piłki, materace czy inne sprzęty sportowe. W swojej pracy stara się zachęcać zarówno dzieci jak i rodziców do aktywności na świeżym powietrzu. Jest zdania, że w procesie rehabilitacji najlepsze efekty przynosi połączenie zaangażowania rodziców i najmłodszych. Wsparcie w wymiarze fizycznym i psychicznym pozwala na harmonijny rozwój psychosomatyczny, a przyjazna atmosfera podczas zajęć z Agnieszką daje początek pozytywnym zmianom.

Prywatnie miłośniczka podróży, kajakarstwa oraz kotów. Lubi słuchać muzyki klasycznej i lat 80./90.  W tym co robi kieruje się myślą, że szczęście nie jest rezultatem tego, co zdobywamy – ale tego, co dajemy.

Jestem Agnieszka😊 W Pomoko będę pracować nad sprawnością fizyczną Waszych dzieci, tak aby wspomóc Jego ogólny rozwój i przez to dać mu szansę w przyszłości na realizowanie w pełni swoich sportowych pasji jeśli tylko tego zapragnie.

W Pomoko prowadzi indywidualną fizjoterapię dzieci i młodzieży.