Aleksandra Spiżarna

Neurologopeda, pedagog

Wykształcenie i doświadczenie:

Ukończyła studia magisterskie z logopedii i pedagogiki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz studia podyplomowe: Neurologopedię profilowaną, neurologopedię dzieci i dorosłych na Uczelni Korczaka w Warszawie. Od 7 lat pracuje jako logopeda w jednym z bielańskich przedszkoli. Swoje doświadczenie zdobywała pracując z dziećmi z autyzmem i mutyzmem wybiórczym w szkołach specjalnych jako nauczyciel wspomagający oraz prowadząc tam zajęcia logopedyczne. Ma również doświadczenie w pracy akademickiej (UKSW w Warszawie) prowadząc zajęcia dla studentów. Odbyła liczne kursy i warsztaty dotyczące: diagnozy i terapii dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, zaburzeń przetwarzania słuchowego, wad wymowy. Uczestniczyła w warsztatach „Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania”. Ukończyła szkolenie I i II stopnia Diagnozy i Terapii Ręki. Posługuje się pismem punktowym Braille’a. W swojej pracy wykorzystuje wiele metod wspomagających terapię logopedyczną m.in. elastyczny terapeutyczny taping wg. Esther de Ru, gesty wizualizacyjne, werbogesty, komunikację alternatywną i wspomagającą (AAC).

Prowadzi zajęcia indywidualne, profilaktyczne zajęcia grupowe i logorytmiczne, a także logopedyczne warsztaty dla nauczycieli edukacji przedszkolnej.

O Aleksandrze:

W swojej pracy stawia na indywidualne podejście do dziecka oraz terapię przez zabawę. Tak jak sama mówi robi wszystko, by każde zajęcia były też dobrą zabawą dla dziecka, bo tylko wtedy terapia przynosi efekty. Ceni sobie również współpracę z rodzicami – niezwykle ważnymi partnerami w procesie terapii każdego dziecka.

Prywatnie pasjonatka podróży. Uwielbiam zwiedzać nowe miejsca i poznawać nowych ludzi. Najchętniej relaksuje się i ładuje baterie do pracy na Pomorzu.

W Pomoko prowadzi indywidualną terapię logopedyczną.

Poznaj innych członków zespołu Pomoko: