Aleksandra Spiżarna

logopeda

Ukończyła studia magisterskie z logopedii i pedagogiki wczesnoszkolnej (na UKSW w Warszawie). Od 4 lat pracuje jako logopeda i nauczyciel w jednym z bielańskich przedszkoli. Swoje doświadczenie zdobywała pracując z dziećmi z autyzmem lub mutyzmem wybiórczym w szkołach specjalnych jako nauczyciel wspomagający oraz prowadząc tam zajęcia logopedyczne. Ma również doświadczenie w pracy akademickiej (UKSW w Warszawie) prowadząc zajęcia dla studentów z Elementów Logopedii. Odbyła liczne kursy i warsztaty, m.in. z Zaburzeń przetwarzania słuchowego Violetty Podsiadło-Kabacińskiej, Terapii ręki czy Diagnozy i terapii dzieci z opóźnionym rozwojem mowy. Posługuje się pismem punktowym Braille’a.

Prowadzi zajęcia indywidualne, profilaktyczne zajęcia grupowe i logorytmiczne, a także logopedyczne warsztaty dla nauczycieli edukacji przedszkolnej.

W swojej pracy stawia na indywidualne podejście do dziecka oraz terapię przez zabawę. Tak jak sama mówi robi wszystko, by każde zajęcia były też dobrą zabawą dla dziecka, bo tylko wtedy terapia przynosi efekty. Ceni sobie również współpracę z rodzicami – niezwykle ważnymi partnerami w procesie terapii każdego dziecka.

Prywatnie pasjonatka podróży. Uwielbiam zwiedzać nowe miejsca i poznawać nowych ludzi. Najchętniej relaksuje się i ładuje baterie do pracy na Pomorzu.

Jestem Ola ☺ Cieszę się, że będę mogła poprzez kreatywne zajęcia logopedyczne usprawnić mowę Twojego dziecka, dzięki czemu ułatwi mu to kontakty społeczne i wzmocni w przyszłości Jego poczucie własnej wartości.

W Pomoko prowadzi indywidualną terapię logopedyczną.