Beata Fiuk

Terapeuta SI i fizjoterapeuta

Wykształcenie i doświadczenie:

Ukończyła studia magisterskie z fizjoterapii w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie oraz studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego w Instytucie Studiów Podyplomowych.

Odbyła dwustopniowy Kurs Integracji Sensorycznej uzyskując uprawnienia do prowadzenia diagnozy i prowadzenia terapii integracji sensorycznej. Ukończyła również wiele kursów, m.in. z Masażu Shantala czy Pielęgnacji neurorozwojowej i rozwoju dziecka w 1. roku życia z uwzględnieniem zaburzeń napięcia mięśniowego. Pracowała jako fizjoterapeutka urologiczna z mamami po urodzeniu dziecka oraz odbywała staże w poradniach i placówkach fizjoterapeutycznych dla dzieci.

Obecnie pracuję w przedszkolu inspirowanym filozofią Reggio Emilia. Celem tej filozofii jest rozwijanie u dzieci umiejętności rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji, współpracy oraz komunikowania się i wyrażanie siebie na wiele różnych sposobów.

O Beacie:

Prywatnie jest mamą pełnego energii Mikołaja, który zaraża swoim optymizmem i każdy uśmiech jest motywacja do jej działań. Bliski jest jej nurt Rodzicielstwa bliskości i Porozumienia bez przemocy. Uwielbia słuchać dzieci, uważam że nawiązanie dobrej relacji jest kluczowe w stworzeniu dobrej atmosfery podczas zajęć z dziećmi. Fascynuje się ich szczerością i niepohamowaną radością.

W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, szydełkuje, czyta i ogląda seriale. Lubi piesze i rowerowe wycieczki po lesie.

W Pomoko prowadzi diagnozy i terapię Integracji sensorycznej (SI).

Poznaj innych członków zespołu Pomoko: