Gabriela Stankiewicz

terapeuta SI

Ukończyła studia magisterskie na Akademii Pedagogiki Specjalnej, na kierunku pedagogika specjalna oraz Studia Podyplomowe z Integracji Sensorycznej (na Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie). Od zakończenia studiów wyższych ustawicznie dba o dokształcanie się, uczestnicząc w różnego rodzaju kursach, szkoleniach i warsztatach. Ukończyła m.in. szkolenia z Bilateralnej Integracji czy Stymulacji systemu taktylnego taktylnego i jej wpływ na rozwój psychoruchowy dziecka oraz Terapii niedyrektywnej dzieci autystycznych i dzieci z zaburzeniami zachowania. Doświadczenie zawodowe zdobywała, uczestnicząc w terapii domowej dzieci z autyzmem, pracując w przedszkolu masowym oraz w szkole dla dzieci z autyzmem, a także w Fundacji „W kontakcie”. Na co dzień jest nauczycielką i terapeutką dzieci z autyzmem, z którymi prowadzi zajęcia edukacyjne, terapię ręki oraz terapię integracji sensorycznej.  Choć dzieci z autyzmem zajmują w jej sercu szczególne miejsce, to równie dużo satysfakcji daje jej praca z wszystkimi dziećmi  z różnego rodzaju wyzwaniami rozwojowymi.

W zajęciach integracji sensorycznej najbardziej ceni to, że poprzez dobrą zabawę pozwala ona skutecznie wspierać rozwój dziecka, pomagać mu być coraz sprawniejszym, pewniejszym siebie i lepiej przygotowanym do podejmowania codziennych wyzwań w domu, przedszkolu i szkole. W terapii ważne jest dla niej zbudowanie przyjacielskiej relacji z dzieckiem,  dostarczanie mu poczucia sukcesu i  empatyczne podchodzenie do jego trudności.

Prywatnie – żona i mama rocznej Jagódki, pasjonatka turystyki górskiej, poezji śpiewanej i książek. Nade wszystko jednak jej pasją jest kontakt z dziećmi, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wyborze takiej, a nie innej drogi zawodowej☺

Jestem Gabrysia:) Z chęcią pomogę Twojemu dziecku, by coraz lepiej radziło sobie w świecie doznań sensorycznych, czuło się dobrze we własnym ciele i mogło w pełni realizować swój potencjał!

W Pomoko prowadzi zajęcia z Integracji Sensorycznej (SI).