Katarzyna Jankiewicz

psycholog, psychoterapeuta

Ukończyła pedagogikę oraz psychologię ze specjalizacją rodzinną na Uniwersytecie M. Skłodowskiej – Curii w Lublinie. Nieustająco kształci się biorąc udział w licznych stażach, treningach i szkoleniach z zakresu terapii i pomocy psychologicznej, m.in. Szkolenie ukierunkowane na terapię poznawczo  – behawioralną dzieci i młodzieży, Terapię Skoncentrowana na Rozwiązaniach, z Przyjaciół Zippiego i Strażników Uśmiechu z Elżbietą Nerwińską. Jest w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pracuję pod stałą superwizją.

Do tej pory pracowała w Stowarzyszeniu pomocy dziecku i rodzinie „ASLAN”, gdzie prowadziła konsultacje psychologiczne oraz zajęcia grupowe dla nastolatków. Obecnie prowadzi indywidualne konsultacje i terapię dla dzieci i młodzieży (w wieku 10-15 lat) i rodziców. Od kilku lat z satysfakcją pracuje również jako psycholog szkolny. Ma doświadczenie setek godzin psychoterapii z różnego rodzaju zaburzeniami u dzieci i młodzieży.

W swojej pracy stawia na autentyczność i bycie ‘tu i teraz’ obalając dystans i psychologiczne stereotypy. Wierzy, że nic tak nie wspiera rozwoju dziecka jak empatyczna, bliska relacja oparta na zaufaniu, akceptacji, uważności i poczuciu bezpieczeństwa.

To co sprawia, że prawdziwie odpoczywa to kontakt z przyrodą, książką i ciszą. Jestem silnie zaangażowana w sprawy społeczne, szczególnie te dotyczące kwestii edukacji i praw dzieci.

Jestem Kasia:) Chętnie pomogę Twojemu dziecku w radzeniu sobie z trudnościami i wyzwaniami jakie napotka w kontakcie z rówieśnikami, w szkole czy w rodzinie, a Tobie podpowiem jak sobie radzić z różnymi wyzwaniami rodzicielskimi. Będę towarzyszyć Ci w drodze do rozumienia siebie i Twojego dziecka.

W Pomoko prowadzi konsultacje i terapię indywidualną (dzieci/młodzieży w wieku od 7 do 16 lat, rodziców).