Katarzyna Jankiewicz

psycholog, terapeuta TSR

Ukończyła pedagogikę oraz psychologię ze specjalizacją rodzinną na Uniwersytecie M. SKłodowskiej-Curii w Lublinie. Nieustającą kształci się biorąc udział w licznych stażach, treningach i szkoleniach z zakresu terapii i pomocy psychologicznej, ostatnio z Przyjaciół Zippiego i Strażników Uśmiechu z Elżbietą Nerwińską oraz szkolenie ukierunkowane na terapię poznawczo- behawioralną dzieci i młodzieży. Jest w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pracuję pod stałą superwizją.

Od kilku lat z satysfakcją pracuje jako psycholog szkolny, prowadzi także konsultacje psychologiczne, zajęcia grupowe dla nastolatków w Stowarzyszeniu pomocy dziecku i rodzinie „ASLAN”. Prowadzi również grupę psychoedukacyjną i terapeutyczną dla nastolatków oraz indywidualne konsultacje dla dzieci i młodzieży (w wieku 10-15 lat) i rodziców.

W swojej pracy stawia na autentyczność i bycie ‘tu i teraz’ obalając dystans i psychologiczne stereotypy. Wierzy, że nic tak nie wspiera rozwoju dziecka jak empatyczna, bliska relacja oparta na zaufaniu, akceptacji, uważności i poczuciu bezpieczeństwa.

To co sprawia, że prawdziwie odpoczywa to kontakt z przyrodą, książką i ciszą. Jestem silnie zaangażowana w sprawy społeczne, szczególnie te dotyczące kwestii edukacji i praw dzieci.

Jestem Kasia:) Chętnie pomogę Twojemu dziecku w radzeniu sobie z trudnościami i wyzwaniami jakie napotka w kontakcie z rówieśnikami, w szkole czy w rodzinie, a Tobie podpowiem jak sobie radzić z różnymi wyzwaniami rodzicielskimi. Będę towarzyszyć Ci w drodze do rozumienia siebie i Twojego dziecka.

W Pomoko prowadzi konsultacje i terapię indywidualną (dzieci/młodzieży w wieku od 10 do 16 lat, rodziców) oraz grupę psychoedukacyjną dla młodzieży.