Magdalena Pilaszek–Lipka

terapeuta SI, pedagog edukacji początkowej, pedagog specjalny

Ukończyła Pedagogikę Specjalną (na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie), studia podyplomowe z zakresu  Edukacji Początkowej i Reedukacji  (na Uniwersytecie Warszawskim),  Polityki i Zarządzania Oświatą  (na Uniwersytecie Warszawskim) oraz studia podyplomowe z zakresu Diagnozy i Terapii Integracji Sensorycznej (Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie). Od 2003 roku pracuje jako pedagog specjalny w warszawskich przedszkolach.

Regularnie poszerza swój warsztat pracy biorąc udział w licznych warsztatach i szkoleniach, tj. „Pozytywna dyscyplina”, „Pogłębienie relacji podczas zabawy z dzieckiem ze spektrum autyzmu”, „Wspomaganie porozumiewania się dzieci ze złożonymi potrzebami komunikacji” czy „Elementy integracji odruchów w pracy terapeuty Integracji Sensorycznej”. Posiadam również kwalifikacje z zakresu glottodydaktyki.

W swojej wieloletniej pracy jako pedagog stara się indywidualnie podchodzić do każdego dziecka, biorąc pod uwagę jego potrzeby, upodobania i temperament. Ważna jest dla niej również dobra i ciepła atmosfera panująca na zajęciach. Jej zdaniem zajęcia z Integracji Sensorycznej powinny być dla dziecka czasem intensywnych ćwiczeń różnych obszarów w obrębie zmysłów, ale przy okazji też kreatywną zabawą. Aktywności na zajęciach dostosowuje indywidualnie do potrzeb i możliwości dziecka, stopniowo zwiększając trudność ćwiczeń.

Prywatnie jest osobą bardzo aktywną, a Jej pasją jest zwiedzanie najdalszych zakątków świata.

Jestem Magda😊 Zapraszam Twoje dziecko na moje zajęcia z Integracji Sensorycznej. Postaram się, aby Twoje dziecko czuło się bezpiecznie i w pełni akceptowane na moich zajęciach. Mam nadzieję, że będzie to też czas Jego małych sukcesów, które z czasem przerodzą się w te większe.