Martyna Czarnecka

Terapeuta SI, psycholog

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, na kierunku psychologia, specjalizacja kliniczna i osobowości oraz Studia Podyplomowe z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Następnie uzyskała stopień naukowy doktora nauk społecznych. Zrealizowała dwustopniowy Kurs Integracji Sensorycznej uzyskując uprawnienia do diagnozowania zaburzeń z zakresu integracji sensorycznej oraz planowania i prowadzenia terapii. Uczestniczy w licznych konferencjach, kursach i szkoleniach systematycznie dbając o swój rozwój zawodowy. Ukończyła między innymi szkolenia z zakresu: Terapii ręki, Muzykoterapii, gier i zabaw w grupie żłobkowej oraz szkolenia metodyczne w pracy z dzieckiem trudnym.

Doświadczenie zawodowe zdobywała prowadząc zajęcia terapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci w szkołach podstawowych i gimnazjach, prowadząc terapię na oddziałach psychiatrycznychi w prywatnym centrum terapii. Szczególnie bliska jest jej praca z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi i emocjonalnymi.

W swojej pracy zwraca dużą uwagę na indywidualne podejście do dziecka oparte na tworzeniu empatycznej relacji, poczuciu bezpieczeństwa i budowaniu pozytywnej samooceny i motywacji wewnętrznej. Uważa, że zajęcia integracji sensorycznej, dzięki temu, że oparte są na spontanicznej, niedyrektywnej zabawie, dostosowanej do potrzeb dziecka, skutecznie wspierają jego rozwój, stwarzają szanse osiągnąć sukces, zbudować poczucie sprawstwa, co pozytywnie przekłada się na funkcjonowanie dziecka w różnych obszarach jego życia.  

Prywatnie – swój wolny czas spędza aktywnie, najczęściej jeżdżąc na rowerze, spacerując lub tańcząc. Lubi eksperymentować w kuchni, pasjonatka kryminałów, górskich wędrówek, miłośniczka kotów rasy Ragdoll.

Jestem Martyna – cieszę się, że mogę pomóc Twojemu dziecku lepiej radzić sobie z integracją i porządkowaniem bodźców płynących ze świata zewnętrznego, dzięki czemu może ono realizować swój potencjał i cieszyć się z podejmowanych wyzwań! 😊

W Pomoko prowadzi zajęcia Integracji Sensorycznej (SI)