Agata Jefimowska

Fizjoterapeuta

Wykształcenie i doświadczenie:

Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, na której zdobyła tytuł magistra fizjoterapii. Od początku swojej pracy zawodowej jest ukierunkowana na tematykę pediatryczną. Uważa, że praca z dziećmi jest bardzo satysfakcjonująca. Ukończyła wiele kursów zawodowych, które pozwoliły jej poszerzć swoją wiedzę i umiejętności w obszarze fizjoterapii dziecięcej. Jest certyfikowaną terapeutką metody NDT-Bobath, co upoważnia ją do prowadzenia terapii neurorozwojowej. Ukończyła szkolenie „Rehabilitacja w zaburzeniach rozwojowych niemowląt od 0-12 miesięcy”, po którym rozpoczęła pracą z najmłodszymi dziećmi. Pracując w przedszkolu zdobyła doświadczenie w terapii wad postawy oraz wad kończyn dolnych u dzieci. Jest absolwentką kursu „Terapia ręki I i II stopnia”. Zdobyte na nim kwalifikacje w zakresie diagnozowania oraz prowadzenia zajęć terapeutycznych miała możliwość wykorzystać w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ukończenie studiów podyplomowych na kierunku Przygotowanie pedagogiczne oraz praca w zespole terapeutycznym z innymi specjalistami tj. pedagog, logopeda, psycholog, terapeuta SI nauczyły ją holistycznego spojrzenia na małego pacjenta.

O Agacie:

W pracy z dzieckiem dokłada wszelkich starań, aby przeprowadzić je przez proces terapeutyczny stopniowo i adekwatnie do jego możliwości. Uważa, że kluczem do osiągnięcia jak najlepszych rezultatów jest współpraca terapeuty z dzieckiem i jego rodzicami.

Prywatnie mama dwójki dzieci, które efektywnie zarządzają jej czasem wolnym. Preferuje aktywne formy wypoczynku, np. spacery po lesie.

W Pomoko prowadzi fizjoterapię dzieci i niemowląt.