Fizjoterapia i Terapia Integracji sensorycznej

Home / Fizjoterapia i Terapia Integracji sensorycznej

Fizjoterapia i terapia integracji sensorycznej dla dzieci

W centrum POMOKO oferujemy zarówno fizjoterapię dla dzieci, jak i terapię integracji sensorycznej. W jakich przypadkach takie formy wsparcia są wskazane i jak przebiegają zajęcia w naszej placówce?

Fizjoterapia dla dzieci – małych i dużych

Rodzice dzieci, u których stwierdzono nieprawidłowości w rozwoju fizycznym, pragną jak najszybciej znaleźć odpowiedniego specjalistę. Tym najwłaściwszym w wielu przypadkach okazuje się fizjoterapeuta dziecięcy. Warszawa jest na szczęście miastem, w którym bardzo łatwo o taką właśnie pomoc – w stolicy pracuje wielu specjalistów z bardzo bogatym doświadczeniem i fachową wiedzą. Takiego fizjoterapeutę mamy również w POMOKO.

Możesz się do nas zwrócić, jeżeli twoje dziecko:

  • cierpi na symetrię ułożeniową, czyli układa swoje ciało w nierówny sposób,
  • ma nieprawidłowe napięcie mięśniowe – zbyt mocne lub za słabe,
  • cierpi na jakiekolwiek zaburzenia ruchowe,
  • ma wady kręgosłupa,
  • ma płaskostopie albo inne wady związane ze stopami,
  • ma wady postawy.

Jak wygląda fizjoterapia dla dzieci?

W pierwszej kolejności spotkamy się z tobą i dzieckiem, które zostanie dokładnie zbadane i zdiagnozowane. Powiemy ci, skąd biorą się takie, a nie inne zaburzenia u dziecka i przedstawimy ci szczegółowy plan pomocy.

W POMOKO fizjoterapia jest dopasowywana do potrzeb konkretnego dziecka. Działamy wieloaspektowo i korzystamy z nowoczesnych technik – są to: FITS, PNF, Bobath, Vojta oraz neuromobilizacje. 

Bardzo istotne jest dla nas to, aby fizjoterapia kojarzyła się dzieciom – zwłaszcza tym najmłodszym, z przyjemnością i rozrywką. Z tego właśnie powodu preferujemy ćwiczenia poprzez zabawę. Odbywają się one w specjalnie przygotowanej sali wypełnionej nowoczesnym sprzętem.

Jeśli wiesz, już że twoje dziecko ma wady postawy albo np. płaskostopie, umów się na wizytę – pomagamy dzieciom od 3 do 16 roku życia. Możesz skontaktować się z nami także jeśli nie masz pewności, czy twoje dziecko rozwija się prawidłowo i potrzebujesz profesjonalnej oceny.

Terapia integracji sensorycznej – pomagamy dzieciom prawidłowo odbierać bodźce

Czy wiesz, czym jest integracja sensoryczna? Otóż jest to prawidłowa organizacja wrażeń i bodźców, które do nas docierają. Niestety u wielu dzieci na tym polu występują różne problemy, czego skutkiem są zachowania odbiegające od normy. Kiedy terapia integracji sensorycznej dla dzieci jest jak najbardziej wskazana?

  • Kiedy dziecko przesadnie reaguje na bodźce

Na przykład zasłania uszy, kiedy tylko włącza się odkurzacz czy boi się wejść bosymi stopami na trawę.

  • Kiedy dziecko niechętnie podejmuje pewne aktywności

Często widać to na placu zabaw, gdy inne dzieci ochoczo wchodzą na drabinki i huśtawki, a dla naszej latorośli wszystko to wydaje się zbyt duże i straszne.

  • Kiedy dziecko jest mniej sprawne niż rówieśnicy

Niechęć do biegania, trudności ze wspinaniem się, opóźnienie w umiejętności wchodzenia po schodach – wszystkie te rzeczy mogą świadczyć o trudnościach z integracją bodźców.

  • Nadpobudliwość

Zaburzenia integracji sensorycznej mogą sprawić, że dziecko będzie zachowywało się dokładnie odwrotnie niż w wymienionych wyżej przykładach – będzie na przykład podejmowało ryzykowne zachowania albo jego aktywność będzie tak duża, że aż nienaturalna męcząca.

O tego typu zaburzeniach mogą świadczyć również problemy z koncentracją uwagi. Jeśli więc twoje dziecko nie może się skupić, może pomóc mu właśnie terapia integracji sensorycznej

W POMOKO stawiamy na indywidualne podejście do każdego dziecka – terapia integracji sensorycznej odbywa się zawsze w relacji jeden na jeden. Mamy profesjonalną salę, w której dzieci intensywnie ćwiczą swoje umysły – choć sądzą, że po prostu  świetnie się bawią. 

Warto pamiętać, że terapia tego typu pomaga nie tylko dziecku, ale i jego rodzicom. Rozumiejąc, dlaczego ono się tak zachowuje i wiedząc, jak reagować, są oni pewniejsi siebie i spokojniejsi, co przekłada się na funkcjonowanie całej rodziny. 

Umów wizytę