Terapia psychologiczna dla dzieci

Home / Terapia psychologiczna dla dzieci

 

Terapia psychologiczna dla dzieci i młodzieży

Dorastanie, dojrzewanie oraz wychowanie dzieci i młodzieży w XXI wieku dostarcza wielu nowych i niespotykanych dotąd problemów. Globalna wioska, cyfryzacja społeczeństwa oraz dynamiczne zmiany w naszej codzienności sprawiają, że nie tylko my, dorośli, nie zawsze potrafimy się w tym wszystkim dobrze odnaleźć. Problemy z tym związane dotyczą także najmłodszych. W POMOKO doskonale to rozumiemy. Dlatego nasze centrum wsparcia i terapii dla dzieci i młodzieży otworzyliśmy w Warszawie właśnie z myślą o najmłodszych. Skupiamy się na pomocy dzieciom z problemami rozwojowymi i emocjonalnymi. Terapia psychologiczna dla dzieci i młodzieży jest formą zindywidualizowanej pomocy podczas której staramy się zrozumieć problemy z którymi zmagają się najmłodsi oraz pomóc im w uporaniu się z nimi.

Twoje dziecko nie radzi sobie w szkole? Ma problem z opanowaniem emocji? Zmienne nastroje? Obawiasz się, że nieprawidłowo się rozwija? Pomóż mu i zapewnij profesjonalną oraz fachową pomoc ze strony naszych terapeutów. Ofertę psychologiczną kierujemy do dzieci z problemami:

  • rozwojowymi,
  • emocjonalnymi,
  • adaptacyjnymi,
  • edukacyjnymi
  • społecznymi
  • z zaburzeniami zachowania

Celem pracy psychologów z dziećmi, przy aktywnym udziale rodziców, jest przede wszystkim empatyczne spojrzenie i znalezienie źródeł jego trudności czy problemów z jakim się zmagają poprzez pomoc w formie terapii psychologicznej dla dzieci. Kolejno, wykorzystując różne formy wsparcia, spróbujemy nauczyć dziecko radzenia sobie z problemami, tak aby wspomóc Jego poczucie własnej wartości i usprawnić komunikację z rodzicami i rówieśnikami.

Na terapie psychologiczne dla dzieci zapraszamy pociechy i młodzież w wieku od 3 do 16 roku życia. W zależności od problemu z jakim zgłaszają się rodzice ustalana jest indywidualna ścieżka pomocy dziecku i/lub rodzinie. Zazwyczaj terapia polega na cyklu indywidualnych spotkań dziecka z psychologiem. Poprzedza ją 1 lub 2 konsultacje z rodzicem i co najmniej 2 spotkania z dzieckiem celem rozpoznania trudności. Ostatnia konsultacje psycholog przeprowadza z rodzicem w celu zapoznania go z wynikiem obserwacji, wytyczeniem kierunku działań, planu pracy i dalszych zaleceń.

Celem pracy psychologów z dziećmi, przy aktywnym udziale rodziców, jest przede wszystkim empatyczne spojrzenie i znalezienie źródeł jego trudności czy problemów z jakim się zmagają. Kolejno, wykorzystując różne formy wsparcia, nauczyć dziecko radzenia sobie z nimi, tak aby wspomóc Jego poczucie własnej wartości i usprawnić komunikację z rodzicami i rówieśnikami.

Konsultacje psychologiczne dla rodziców

Spotkanie w formie konsultacji psychologicznych dla rodziców jest szansą na porozmawianie o trudnościach wychowawczych jakie napotykają na swojej drodze oraz otrzymania fachowego wsparcia i wskazówek co do dalszych kroków postępowania w danej sytuacji. Konsultacje dają również rodzicom okazję do podzielenia się swoimi wątpliwościami i lękami na temat prawidłowego rozwoju swoich dzieci z możliwością uzyskania na ten temat rzetelnej wiedzy. Takie spotkania mają służyć wzmocnieniu kompetencji wychowawczych rodziców.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, proponujemy również jednorazową konsultację online (skype), jeśli nie jest możliwa wizyta osobista w Centrum. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na ten temat, zachęcamy do skontaktowania się z nami za pomocą formularza kontaktowego. Osoby zdecydowane na umówienie wizyty w naszym Centrum, zachęcamy do zapisania się na wizytę poniżej.

 

Umów wizytę