Nowy cykl szkoleń z Treningu umiejętności społecznych (TUS) dla profesjonalistów

Nowy cykl szkoleń z Treningu umiejętności społecznych (TUS) dla profesjonalistów

Z myślą o specjalistach pracujących z dziećmi (pedagogach, nauczycielach, psychologach, terapeutach TUS) organizujemy już 3 cykl Szkolenia na trenera Treningu umiejętności społecznych (TUS 1) oraz nowość – Szkolenie TUS 2, które jest rozszerzeniem podstawowego szkolenia TUS (dla specjalistów pracujących już z dziećmi w grupie).

Nasze Szkolenia TUS mają wyjątkowy program zakładający pracę z dziećmi w oparciu o relację, bez kar i nagród, rywalizacji i oceniania! Podczas naszych szkoleń dowiecie się nie tylko jak prowadzić TUSy – czeka Was sporo praktycznych zajęć, ale też poznacie filozofię „bliskościowych” TUSów.

Nie czekaj i zapisz się już teraz!

 

 

Szkolenie TUS dla profesjonalistów w formule bliskościowej (TUS 1)

Tematyka szkolenia

1. Nauka umiejętności społecznych w praktyce.

Dowiesz się jak towarzyszyć dzieciom w integracji, zabawie i uczyć je samodzielnego rozwiązywania konfliktów. Poznasz ciekawe gry i zabawy, które rozwijają umiejętności społeczne dzieci w wieku 4-6 lat i 7-9 lat.

2. Jak motywować bez kar i nagród.

Nauczysz się prowadzenia zajęć bez porównywania dzieci i rywalizacji. Poznasz różnice pomiędzy motywacją zewnętrzną i wewnętrzną oraz rolę tej drugiej w rozwoju. Dowiesz się jak wspierać dziecko, które ma dużą potrzebę rywalizacji.

3. Regulacja i relaksacja na zajęciach grupowych.

Nauczysz się jak wspierać dzieci w regulacji emocjonalnej i wprowadzać na zajęciach grupowych tematykę emocji. Poznasz techniki i zabawy, pomocne w zmniejszeniu napięcia, radzeniu sobie z silnymi emocjami i odprężeniu.

4. Wyzwania w pracy z grupą dzieci.

Dowiesz się jakie są zalety i ograniczenia nauki umiejętności społecznych w grupie. Poznasz czynniki wpływające na zachowanie dzieci. Dzieląc się swoimi zawodowymi wyzwaniami dostaniesz wsparcie oraz zestaw strategii i praktyk, do wykorzystania w swojej pracy.

Dla kogo?

Nasze szkolenie stworzyliśmy specjalnie dla specjalistów pracujących z dziećmi (pedagogów, nauczycieli, psychologów, terapeutów TUS).

312113992 822614005753367 5569802354888159403 n

Szczegóły szkolenia:

Kiedy: 17-18 czerwca 2023 roku

  • sobota godz. 15:00 – 20:00
  • niedziela godz. 10:00 – 15:00

Gdzie: Pomoko, Centrum terapii i wsparcia, Sokratesa 13, Warszawa-Bielany

Zapisy: przyjmujemy TYLKO poprzez formularz kontaktowy

Po odebraniu formularza wysyłamy potwierdzenie przyjęcia do grupy z nr konta do przelewu. Od momentu wysłania potwierdzenia przyjęcia, czekamy 24h na opłacenie szkolenia. Brak wpłaty do tego czasu będzie dla nas oznaczał rezygnację za szkolenia.

Cena: 490 zł za 10 h szkolenia. W cenę szkolenia wliczone są materiały dydaktyczne.

Pytania: biuro@pomoko.pl

SZKOLENIE TUS 2 dla profesjonalistów w formule bliskościowej

Szkolenie TUS 2 to rozwinięcie szkolenia TUS 1, dla tych, którzy chcą:

  • poćwiczyć planowanie bliskościowych TUS-ów i tworzenie scenariuszy, które nie ograniczają kreatywności osoby prowadzącej i umożliwiają elastyczne dostosowywanie się do energii grupy i jej bieżących potrzeb
  • jeszcze bardziej zgłębić temat motywacji wewnętrznej
  • wymienić się doświadczeniami z praktykami i uzyskać wsparcie w codziennych wyzwaniach zawodowych.

Poza praktyczną umiejętnością tworzenia scenariuszy dostaniesz, w formie drukowanej, zestaw 30 sprawdzonych gier i zabaw, budujących relacje i uczących umiejętności społecznych, takich jak: poznawanie się, współdziałanie, wyrażanie emocji oraz uważność i relaksacja.

Dla kogo?

Nasze szkolenie skierowane jest dla specjalistów pracujących z dziećmi (pedagogów, nauczycieli, psychologów, terapeutów TUS). Nie trzeba uczestniczyć w TUS 1, żeby zapisać się na TUS 2.

Jedyny wymóg: szkolenie TUS 2 przeznaczone jest dla osób już pracujących z grupami dzieci. Skupimy się na grupach wiekowych 4-6 i 7-9 lat.

Szczegóły szkolenia TUS 2:

Kiedy: 20 maja 2023 roku, sobota godz. 14:00-20:00

Gdzie: Pomoko, Centrum terapii i wsparcia, Sokratesa 13, Warszawa-Bielany

Zapisy: tylko poprzez formularz kontaktowy

Po odebraniu formularza wysyłamy potwierdzenie przyjęcia do grupy z nr konta do przelewu. Od momentu wysłania potwierdzenia przyjęcia, czekamy 24h na opłacenie szkolenia. Brak wpłaty do tego czasu będzie dla nas oznaczał rezygnację za szkolenia.

Cena: 300 zł za 6h szkolenia. W cenę szkolenia wliczone są materiały dydaktyczne.

Pytania: biuro@pomoko.pl

Zapraszamy!!

 

 

 

Kto prowadzi szkolenia?

Prowadząca: Monika Adamiec – pedagożka specjalna, terapeutka ręki i socjolożka.

W swoim 10- letnim doświadczeniu poprowadziła wiele grup TUS, mierząc się z rozmaitymi wyzwaniami, korzystając z różnorodnych metod pracy z grupą. Celem TUS-ów, które prowadzi teraz w Pomoko, jest towarzyszenie dzieciom w procesie nabywania kompetencji społecznych w bezpiecznej, pełnej akceptacji atmosferze, ucząc, że każdy z nas popełnia błędy i może się różnie czuć. Nie porównuje dzieci i nie stosuje kar ani nagród. Chce pomagać dzieciom dogadywać się ze sobą, radzić sobie z wyzwaniami i nieprzyjemnymi emocjami oraz podchodzić do drugiej osoby z ciekawością i empatią. Jej marzeniem jest, żeby bliskościowe TUSy były standardem, nie wyjątkiem.

 

342158696 177733611494892 5829896741134579223 n