Monika Adamiec

Pedagog specjalny

Wykształcenie i doświadczenie:

Jest absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej ze specjalizacją Oligofrenopedagogika. Ukończyła wiele kursów i szkoleń w tym m.in.: Terapia ręki i zaburzeń motoryki małej, Rozumieć rozwój dzieci i młodzieży- szkolenie dla profesjonalistów, Stosowanie Profilu Psychoedukacyjnego (wyd.3, wersja polska (PEP-3-PL) w diagnozie funkcjonalnej dzieci z autyzmem, Rodzicielstwo Bliskości dla profesjonalistów Edycja XVII, Określanie potrzeb terapeutycznych i tworzenie planu stymulacji rozwoju dla dzieci z autyzmem, Wstęp do diagnozy i terapii autyzmu, Warsztat szkoleniowy pierwszego stopnia w zakresie Ruchu Rozwijającego bazującego na pracy Weroniki Sherborne, Konferencja uWażni dorośli- uWażne dzieci i wiele innych.

Od ponad 9 lat pracuje z dziećmi wspierając ich rozwój. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała w Centrum Wspomagania Rozwoju ASAN oraz fundacjach działających na rzecz dzieci ze spektrum autyzmu. Prowadzi terapię pedagogiczną, terapię ręki, treningi umiejętności społecznych i konsultacje z rodzicami. Na treningach umiejętności społecznych (TUS) pracuje z dziećmi nad zrozumieniem i rozpoznawaniem emocji, nawiązywaniem relacji z rówieśnikami oraz rozwijaniem empatii. Prowadzi również szkolenia dla dorosłych na temat wspierania dzieci z trudnymi zachowaniami w przedszkolach i szkołach, uczy różnych form pracy i zabawy z dziećmi oraz rozwijania kompetencji wychowawczych.

O Monice:

W relacji z dzieckiem najważniejsza jest dla niej postawa pełna szacunku, bezwarunkowej akceptacji i otwartości. Każde dziecko jest inne i radzi sobie z trudnościami w różny sposób, a rolą dorosłego jest Je zrozumieć i wesprzeć. Celem terapii jest nie tylko rozwój, ale przede wszystkim poczucie zadowolenia z siebie i szczęścia.

Poza pracą z dziećmi spełnia się jako trenerka Pilates. Zdrowy ruch i świadomość ciała są szczególnie ważne w czasach, gdy często jesteśmy zmuszeni do siedzącego trybu życia. Swoją wiedzę instruktorską wykorzystuje na zajęciach z dziećmi i młodzieżą, ucząc relaksacji i uważności.

W wolnym czasie jeździ nad polskie morze lub w góry i czyta książki. Lubi spać pod namiotem i podziwiać przyrodę.

W Pomoko prowadzi terapię pedagogiczną, terapię ręki oraz Treningi umiejętności społecznych (TUS), konsultacje z rodzicami oraz warsztaty i szkolenia dla rodziców i specjalistów.

 

Poznaj innych członków zespołu Pomoko: