Monika Adamiec

pedagog specjalny

Jest absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej ze specjalizacją Oligofrenopedagogika. Ukończyła wiele kursów i szkoleń w tym m.in.:  Terapii ręki, Określania potrzeb terapeutycznych i tworzenie planu stymulacji rozwoju dla dzieci z autyzmem, Wstępu do diagnozy i terapii autyzmu, Rozumieć rozwój dzieci i młodzieży- szkolenie dla profesjonalistów, Stosowanie Profilu Psychoedukacyjnego (wyd.3, wersja polska (PEP-3-PL) w diagnozie funkcjonalnej dzieci z autyzmem, Rodzicielstwo Bliskości dla profesjonalistów Edycja XVII i wiele innych.

Od ponad 7 lat pracuje z dziećmi wspierając ich rozwój. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała w Centrum Wspomagania Rozwoju ASAN oraz fundacjach działających na rzecz dzieci ze spektrum autyzmu. Prowadzi terapię pedagogiczną, terapię ręki, treningi umiejętności społecznych i konsultacje z rodzicami. Na treningach umiejętności społecznych (TUS) pracuję z dziećmi nad zrozumieniem i rozpoznawaniem emocji, nawiązywaniem relacji z rówieśnikami oraz rozwijaniem empatii. Prowadzi również szkolenia dla dorosłych na temat wspierania dzieci z trudnymi zachowaniami w przedszkolach i szkołach, uczę różnych form pracy i zabawy z dziećmi oraz rozwijania kompetencji wychowawczych.

W relacji z dzieckiem najważniejsza jest dla niej postawa pełna szacunku, bezwarunkowej akceptacji i otwartości. Każde dziecko jest inne i radzi sobie z trudnościami w różny sposób, a rolą dorosłego jest  Je zrozumieć i wesprzeć. Celem terapii jest nie tylko rozwój, ale przede wszystkim poczucie zadowolenia z siebie i szczęścia.

Praca jest jej największą pasją. W wolnym czasie realizuje się w sporcie – kocha biegać, słucha muzyki rockowej a najlepiej odpoczywa w gronie bliskich na łonie natury.

Jestem Monika 🙂 Jestem tu, żeby wspomagać Twoje dziecko w procesie rozwoju, pomóc mu odkryć Jego dobre strony, wspierać Jego samodzielność i poczucie sprawstwa.

W Pomoko prowadzi  grupę dla najmłodszych „Rozwijanki”, terapię pedagogiczną, terapię ręki, treningi umiejętności społecznych, konsultacje z rodzicami oraz warsztaty i szkolenia dla rodziców i studentów.