Anita Czoska

Psycholog

Wykształcenie i doświadczenie:

Absolwentka Psychologii Dzieci i Młodzieży oraz Pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie Gdańskim. Swoją wiedzę rozwijała na studiach podyplomowych „Wczesna Interwencja – Pomoc Dziecku i Rodzinie – w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju” na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz licznych kursach i konferencjach. Ukończyła m.in. szkolenie z Treningu Umiejętności Społecznych, kurs Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne oraz kurs wprowadzający do metody Wideotreningu Komunikacji.

Zdobyła doświadczenie w pracy w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, Ośrodku Wczesnej Interwencji, przedszkolu terapeutycznym, świetlicy socjoterapeutycznej oraz w szpitalu – na oddziale ginekologiczno-położniczym i neonatologicznym.

 

O Anicie:

Pasjonuje ją praca z małym dzieckiem oraz jego rodziną, w sytuacji obserwowanych trudności rozwojowych lub emocjonalnych. Pomaga rodzicom w rozumieniu potrzeb ich dziecka oraz poszukiwaniu sposobów na ich odpowiednie zaspokojenie. W pracy ważne jest dla niej udzielanie wsparcia w oparciu o zasoby rodziny, kompetencje rodzica i dziecka. Ze zrozumieniem przyjmuje, że rodzicielstwo może wiązać się z wieloma trudnymi emocjami i pozostawia przestrzeń na ich wyrażenie.

Prywatnie uwielbia spędzać czas w górach – latem preferuje wycieczki piesze, a zimą jazdę na snowboardzie. W wolnym czasie lubi też jeździć konno, wygrzewać się w saunie i czytać książki.

W Pomoko prowadzi konsultacje rodzicielskie, terapię psychologiczną dla dzieci do 6. roku życia oraz Trening umiejętności społecznych (TUS).

Poznaj innych członków zespołu Pomoko: