„Oswoić lęk” – warsztaty dla dzieci 7-9 lat

„Oswoić lęk” – warsztaty dla dzieci 7-9 lat

Zapraszamy dzieci na zajęcia warsztatowe „Oswoić lęk”, których celem jest zaopiekowanie się ich lękiem, pokazanie jak mogą sobie z nim radzić oraz jak budować umiejętności współpracy i wsparcia w grupie. Przyjazna atmosfera, kreatywne ćwiczenia i zabawy pomogą dzieciom przyjrzeć się swoim myślom związanym z tym co je stresuje i czego się boją, wejść w świat związanych z tym emocji (może złością, smutkiem czy niepokojem) i zastanowić się co może im pomóc w radzeniu sobie z nimi. Program naszych zajęć ma wyjątkową formułę ponieważ na ostatnią ich część zaprosimy do udziału także rodziców.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat, które:

– często zmagają się z lękiem (tzw. lękowe dzieci)

– są nieśmiałe, szczególnie z trudnościami „wejścia” w nową, nieznajomą grupę

– mają diagnozę mutyzmu lub spektrum autyzmu

Program warsztatów:

Szkolenie podzielone będzie na 3 części:

  1. O moim lęku – Czym jest lęk? Jak mogę sobie z nim radzić?
    Pierwsza część zajęć będzie poświęcona na integrację oraz „pracę” indywidualną z tematem przewodnim – „Czego się boję?”.
  2. O lęku w relacjach z innymi dziećmi.
    Druga część zajęć będzie skoncentrowana na Treningu umiejętności społecznych (TUS). Będziemy „ćwiczyć” sytuacje społeczne, które najczęściej wywołują u dzieci nieśmiałość, lęk czy strach tj. przedstawianie się w grupie, inicjowanie kontaktu, mówienie o sobie.
  3. Ja i mój rodzic – jak razem oswajamy lęki?
    Ostatnia część będzie miała na celu zapoznanie rodziców ze światem lęków i strachów dzieci. Zaproponujemy aktywności podczas których rodzice razem z dziećmi będą szukać swoich metod i sposobów na „oswojenie lęków” oraz regulację emocji.

Plan:

10:00-11:30 – integracja i cz. 1. „O moim lęku”

11:30-11:45 – przerwa/drugie śniadanie

11:45 – 13:00 – cz. 2. „O lęku w relacjach z innymi dziećmi”

13:00-13:15 – przerwa

13:15-14:30 – cz. 3 „Ja i mój rodzic – Jak razem oswajamy lęki?”

Prowadząca:

Aleksandra Gorczyńska – absolwentka psychologii ze specjalnością kliniczną na SWPS, trenerka Mindfulness. Prowadzi indywidualne konsultacje z rodzicami i dziećmi w wieku szkolnym. Pracuje w szkole prowadząc terapię indywidualną i grupową dla dzieci w spektrum autyzmu. Pracowała również jako psycholog na obozach terapeutycznych dla rodzin z dziećmi zmagającymi się z nieśmiałością, lękiem i mutyzmem wybiórczym (w Centrum Terapii Mutyzmu).

Szczegóły szkolenia:

Kiedy: 3 grudnia 2023 niedziela godz. 10:00 – 14:30

Gdzie: Pomoko, Centrum terapii i wsparcia, Sokratesa 13, Warszawa-Bielany

Zapisy:biuro@pomoko.pl

Prosimy o wysłanie maila ze zgłoszeniem na zajęcia, podając imię i nazwisko oraz wiek dziecka. W odpowiedzi otrzymacie Państwo nr konta do przelewu i resztę informacji organizacyjnych.

Liczba miejsc ograniczona – maks. 6 dzieci w grupie.

Cena: 340 zł/4,5h zajęć. W cenę warsztatów wliczone są materiały i poczęstunek dla dzieci (napoje, owoce, zdrowe przekąski).

Pytaniabiuro@pomoko.pl

Kto prowadzi warsztaty?

Ola Gorczynska

Prowadząca: Aleksandra Gorczyńska – absolwentka psychologii ze specjalnością kliniczną na SWPS, trenerka Mindfulness.