„Zaopiekuj się relacją” – szkolenie dla specjalistów prowadzących terapię z dziećmi w wieku przedszkolnym

„Zaopiekuj się relacją” – szkolenie dla specjalistów prowadzących terapię z dziećmi w wieku przedszkolnym

Zapraszamy Was na kolejne nasze szkolenie dla specjalistów pracujących z dziećmi. Szkolenie „Zaopiekuj się relacją”, podobnie jak nasze szkolenie TUS, ma na celu pokazać i nauczyć jak można prowadzić zajęcia z dziećmi z różnymi trudnościami w oparciu o relację i partnerstwo z wykorzystaniem zaproponowanych przez nas empatycznych narzędzi, bez motywacji zewnętrznych (kar, nagród, żetonów), bez presji na „efekty” oraz w otwartości i współpracy z rodzicami. To szkolenie będzie jednak dotyczyć terapii indywidualnej (psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej czy terapii SI) prowadzonej z dziećmi w wieku przedszkolnym w placówkach terapeutycznych czy przedszkolach. Szkolenie ma na celu przyjrzenie się jaką rolę i znaczenie pełni relacja z dzieckiem i rodzicem w procesie terapeutycznym. Będzie też okazją do „zobaczenia” siebie – swoich trudności, potrzeb i wyzwań w roli terapeuty.

Program szkolenia:

DZIEŃ 1

 • 1. Terapia i jej przebieg – wskazówki praktyczno- techniczne
  Omówienie kolejnych etapów terapii: spotkanie z rodzicem (m.in. jak przeprowadzać pierwszy wywiad z rodzicem, jakie informacje należy zgromadzić o dziecku), planowanie terapii (m.in. jak konstruować cele terapii ), zajęcia z dzieckiem (omówienie etapów terapii i trudności, które mogą się pojawiać – np. kiedy dziecko ma problem z wejściem do sali, dlaczego pierwsze spotkania są tak ważne, dylematy – ambitne ćwiczenia czy zabawa itp.).
 • 2. Terapia a relacja z dzieckiem
  Omówienie mocy relacji w pracy z dzieckiem, empatyczna skrzynka z narzędziami – praca na przykładach.

DZIEŃ 2

 • 3. Terapia a relacja z rodzicami
  Omówimy postawy rodzicielskie. Najważniejsze zagadnienia to: jak budować relację z rodzicami, język w relacji z rodzicami, co jest najtrudniejsze w relacji z rodzicami, co nas oddala, co przybliża, jak stawiać granice, gdzie kończy się moja odpowiedzialność itp. Skrzynka z narzędziami – praktyczne zwroty w komunikacji z rodzicami, praca na przykładach.
 • 4. Terapia a terapeuta – moja relacja ze mną
  „Dylematy” terapeuty – presja, obawy, frustracje, brak satysfakcji z postępów, wypalenie zawodowe. Moje potrzeby związane z przebiegiem terapii, samoregulacja.

Dla kogo jest to szkolenie?

Psychologów, pedagogów specjalnych, terapeutów zajęciowych, logopedów, terapeutów SI, terapeutów ręki, studentów ostatniego roku psychologii, pedagogiki.

Jakie są korzyści uczestnictwa w szkoleniu?

 • Ustrukturalizujesz swoją dotychczasową wiedzę oraz zdobędziesz praktyczne wskazówki na temat terapii z dzieckiem w wieku przedszkolnym
 • Otrzymasz empatyczną skrzynkę z narzędziami dla specjalistów
 • Dowiesz się jak budować relacje z rodzicami, dostaniesz zwroty przydatne podczas rozmowy z rodzicem
 • Poznasz/utrwalisz techniki pomocne w regulowaniu swoich emocji oraz możesz zweryfikować swoje myśli i przekonania na temat tego jak terapia powinna, a jak nie powinna przebiegać.

Jakie materiały otrzymasz na szkoleniu?

 • przykładowe arkusze wywiadu z rodzicami
 • skrypt z informacjami ze szkolenia – dla każdego wydrukowany z miejscem na notatki
 • propozycje z opisami ćwiczeń do samoregulacji dla specjalistów
 • baza miejsc w sieci, które warto odwiedzać

Prowadzące:

Monika Adamiec

 

Monika Adamiec – pedagożka specjalna, terapeutka ręki i trenerka TUS. Uważa, że wszystkie dzieci są wystarczające takie, jakie są i warto im o tym często przypominać. W pracy z dzieckiem zawsze stawia na empatię, relację i dopasowanie terapii do potrzeb i możliwości dziecka i jego rodziny.

Natalia Przewłocka

 

Natalia Przewłocka – pedagożka specjalna, nauczyciel w przedszkolu integracyjnym, terapeutka ręki i trenerka TUS. Ma duże doświadczenie  w pracy indywidulanej i grupowej z dziećmi w spektrum autyzmu. W pracy terapeutycznej wierzy w moc relacji, która stanowi podstawę jej kontaktów z dziećmi oraz rodzicami.

Szczegóły szkolenia:

Kiedy: 25-26 listopada 2023

 • sobota godz. 15:00 – 20:00
 • niedziela godz. 10:00 – 15:0

Gdzie: Pomoko, Centrum terapii i wsparcia, Sokratesa 13, Warszawa-Bielany

Zapisy: przyjmujemy TYLKO poprzez formularz

Po odebraniu formularza wysyłamy potwierdzenie przyjęcia do grupy z nr konta do przelewu. Od momentu wysłania potwierdzenia przyjęcia, czekamy 24h na opłacenie szkolenia. Brak wpłaty do tego czasu będzie dla nas oznaczał rezygnację za szkolenia.

Cena: 650 zł za 10 h szkolenia. W cenę szkolenia wliczone są materiały szkoleniowe, poczęstunek (kawa, herbata, ciastka), zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

Pytania: biuro@pomoko.pl