Aleksandra Gorczyńska

Psycholog, Trener Medytacji Mindfulness MBLC

Wykształcenie i doświadczenie:

Absolwentka psychologii ze specjalnością kliniczną na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Trenerka Mindfulness, a swoje kompetencje
w tym zakresie buduję, stale poszerzam i poddaję superwizji w Mindfulness Association Polska. Ukończyła wiele kursów i szkoleń m.in. terapii tików czy terapii mutyzmu. Obecnie jest również w trakcie studiów podyplomowych z Psychologii edukacyjnej.

Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą rozwija od czasów studiów. Aktualnie pracuje w szkole specjalnej gdzie zajmuje się terapią psychologiczną indywidualną jak i grupową młodzieży i młodych dorosłych, z diagnozą Spektrum Zaburzeń Autystycznych (ASD). Pracowała jako psycholog na obozach terapeutycznych dla rodzin z dziećmi zmagającymi się z nieśmiałością, lękiem i mutyzmem wybiórczym (w Centrum Terapii Mutyzmu) oraz prowadziła konsultacje w Centrum Praw Kobiet. Odbywała również staże w placówkach diagnostyczny dla dzieci i młodzieży.

W swojej pracy opiera się na wartościach płynących z praktyk uważności, gdzie nauka akceptacji i życzliwości dla samego siebie, jest kluczowym elementem procesu i początkiem każdej zmiany. Stosowanie indywidualnego, jednak uniwersalnego podejścia, opartego o stabilne wartości, pozwala na zwiększenie samoświadomości, samoregulacji dziecka, co pozytywnie wpływa na jego samoocenę, koncentrację, relację z samym sobą i z innymi.

O Oli:

Pasjonuje się sportem, jogą, medytacją i dobrym jedzeniem. Uwielbia zwierzęta, ma psa, z którym spędza każdą wolną chwilę, najlepiej w okolicznościach kojącej przyrody.

Poznaj innych członków zespołu Pomoko: