Bliskościowy TUS – szkolenie dla profesjonalistów w nowej odsłonie

Bliskościowy TUS  – szkolenie dla profesjonalistów w nowej odsłonie

Bliskościowy trening umiejętności społecznych (TUS) dla dzieci 4- 6 i 7-9 lat szkolenie dla profesjonalistów w nowej odsłonie.

Już po raz 8. zapraszamy na nasze szkolenie TUS dla profesjonalistów. W nowej edycji szkolenia wprowadziliśmy parę zmian i uaktualnień odpowiadających na potrzeby zgłaszane przez uczestników poprzednich edycji oraz obecnie dominujących problemów, które pojawiają się wśród dzieci.

Od samego początku nasze szkolenie prowadzimy tylko w trybie stacjonarnym i w małej grupie (max.11 osób). Mała grupa pomaga poczuć atmosferę zajęć grupowych TUS i w praktyce doświadczyć różnych metod i technik pracy z grupą dzieci.

Wierzymy w naukę poprzez doświadczanie i w moc relacji, jakie się w grupie budują. Pokażemy Wam co robimy, aby doświadczenie grupowe dzieci było nie tylko pozytywne, ale też rozwijało ich kompetencje społeczne.
Nasze szkolenie nastawione jak na praktykę, doświadczanie i pracę takimi metodami i technikami, które od wielu lat sprawdzają się na naszych zajęciach Treningu Umiejętności Społecznych w formule bliskościowej.

 

 

Szkolenie zawiera następujące elementy:

  • tworzenie atmosfery wsparcia emocjonalnego- jak to osiągać, jak wspierać dzieci w dawaniu sobie empatii, jak pomagać dzieciom mających trud z przychodzeniem na zajęcia i aktywnym uczestnictwem
  • praktyczna nauka umiejętności społecznych i nauka poprzez zabawę
  • reagowanie na zachowania dzieci: czy je interpretować czy obserwować, o czym nam mówią zachowania, co się pod nimi kryje i jaki mamy wpływ na zachowania dzieci w naszej grupie
  • radzenie sobie z różnymi stanami emocjonalnymi dzieci i z naszymi emocjami, przyjmowanie emocji zamiast przejmowania, czym jest i do czego służy regulacja emocjonalna
  • współpraca: czym jest nastawienie na współpracę i jak je realizować, współpraca a rywalizacja, współpraca z rodzinami dzieci
  • planowanie i realizacja scenariuszy TUS, takich które pozwolą na elastyczność w prowadzeniu zajęć i podążanie za aktualnymi potrzebami grupy.

 

Dodatkowo:

  • warsztat z grami i zabawami rozwijającymi umiejętności społeczne;
  • możliwość indywidualnych konsultacji z trenerką podczas zajęć;
  • przegląd dodatkowych technik : praca z oddechem, z wizualizacjami, TUS na boisku, ruch rozwijający Weroniki Sherborne, uważność w ruchu;
  • praca z dziećmi potrzebującymi więcej uwagi i wsparcia m.in. dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, ze spektrum autyzmu, z mutyzmem wybiórczym, z ADHD- na co zwrócić uwagę, o co zadbać;
  • warsztat tworzenia scenariuszy zajęć TUS.

 

Dla kogo?

Nasze szkolenie stworzyliśmy specjalnie dla specjalistów pracujących z dziećmi (pedagogów, nauczycieli, psychologów, terapeutów TUS).

364388030 1304558276826248 1934580416974392670 n

Szczegóły szkolenia:

Kiedy: 26-27 kwietnia 2025

  • sobota godz. 15:00 – 20:00
  • niedziela godz. 10:00 – 15:00

Gdzie: Pomoko, Centrum terapii i wsparcia, Sokratesa 13, Warszawa-Bielany

Zapisy: wypełnij ankietę – po otrzymaniu zgłoszenia, skontaktujemy się z Tobą aby potwierdzić przyjęcie na szkolenie.

Cena: do 28 marca możesz skorzystać z promocyjnej ceny 955 zł. Po 28 marca cena wzrasta do regularnej kwoty 1100 zł. W cenę szkolenia wliczone są materiały szkoleniowe, poczęstunek (kawa, herbata, ciastka), zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu. Liczba miejsc jest ograniczona – przyjmujemy maksymalnie 11 osób.

Pytania: biuro@pomoko.pl

Kto prowadzi szkolenia?

Prowadząca: Monika Adamiec – pedagożka specjalna, terapeutka ręki i socjolożka.

W swoim 10- letnim doświadczeniu poprowadziła wiele grup TUS, mierząc się z rozmaitymi wyzwaniami, korzystając z różnorodnych metod pracy z grupą. Celem TUS-ów, które prowadzi teraz w Pomoko, jest towarzyszenie dzieciom w procesie nabywania kompetencji społecznych w bezpiecznej, pełnej akceptacji atmosferze, ucząc, że każdy z nas popełnia błędy i może się różnie czuć. Nie porównuje dzieci i nie stosuje kar ani nagród. Chce pomagać dzieciom dogadywać się ze sobą, radzić sobie z wyzwaniami i nieprzyjemnymi emocjami oraz podchodzić do drugiej osoby z ciekawością i empatią. Jej marzeniem jest, żeby bliskościowe TUSy były standardem, nie wyjątkiem.