Konsultacje psychologiczne online

W czasie pandemii kiedy większość rodziców pracuje zdalnie, a dzieci mają lekcje online wprowadziliśmy konsultacje psychologiczne online dla rodziców i dzieci/nastolatków.
Konsultacje online są dobrym rozwiązaniem kiedy z różnych przyczyn (choroby, kwarantanny itd.) nie możemy lub nie chcemy wychodzić z domu. Takie konsultacje online to
również oszczędność czasu na dojazdy i łatwiejsza możliwość znalezienia wolnego terminu spotkania, który będzie pasował obu stronom.

Jak wyglądają konsultacje psychologiczne online?

Dla Rodziców dzieci od 1-6 lat:

Pierwsze spotkania online to wywiad i rozmowa z rodzicami nt. problemów, z którym zgłaszają się rodzice. Spotkania online z psychologiem nie dają nam niestety możliwości jakieś naturalnej interakcji i kontaktu psychologa z tak małym dzieckiem (stacjonarnie takie spotkania polegają głównie na wspólnej zabawie). Mamy jednak tutaj alternatywę. Rodzice nagrywają filmiki z udziałem dziecka (np. podczas swobodnej zabawy czy sytuacji, które najbardziej niepokoją rodziców). Następnie przesyłają je terapeucie, który po obejrzeniu filmików umawia się z rodzicami na kolejne spotkanie online, podczas którego następuje omówienie tego co się zadziało na filmie. Rodzice podczas takich spotkań dostają szereg obserwacji nt. zachowań dziecka i wskazówek do pracy z dzieckiem w domu.

Dla rodziców i dzieci powyżej 7 roku życia:

Konsultacje online również zaczynają się od dwóch spotkań z rodzicami. W przypadku konsultacji ze starszymi dzieci/nastolatkami można bez problemu je przeprowadzać online. Tutaj kluczowe znaczenie odgrywa rozmowa z terapeutą. Taką formę terapii z powodzeniem można prowadzić nawet przez dłuższy okres. Jeśli chodzi o nastolatków to często taka forma kontaktu z psychologiem jest na początku dla nich łatwiejsza, aby się ośmielić i otworzyć. Oczywiście takie rozwiązanie należy traktować jako sytuacja przejściowa i jeśli tylko będą ku temu sprzyjające warunki, warto przejść na spotkania stacjonarne. Po dwóch spotkaniach z dzieckiem, psycholog umawia się ponowne z rodzicami, aby przedstawić zarówno konkretne problemy dziecka, jak i rodzaj zaplanowanej terapii. Jednocześnie jest to też rozmowa o znaczeniu wsparcia dziecka przez samych rodziców.

Pamiętajmy, że rola rodziców w całym procesie wyprowadzania dziecka z trudności wciąż pozostaje bardzo duża.

Kwestie organizacyjne:

  • Spotkanie online z psychologiem trwa 50 min.
  • W Pomoko korzystamy ze Skype.
  • Koszt konsultacji online wynosi 120 zł – to o 20 zł mniej niż stacjonarnie!
  • Jeśli rodzice razem sprawują opiekę nad dzieckiem – najlepiej, aby oboje uczestniczyli w spotkaniach z psychologiem.
  • Po umówieniu konsultacji online, klienci otrzymują nr konta na który dokonują przelewu za konsultacje

Zapraszamy do kontaktu przez nasz formularz kontaktowy lub telefonicznie: 693 993 061

Umów wizytę