Warsztaty i szkolenia dla rodziców i specjalistów

Home / Warsztaty i szkolenia dla rodziców i specjalistów

Warsztaty – Moje wyjątkowe dziecko – warsztaty dla Rodziców dzieci z problemami rozwojowymi

 • Cykl 8 spotkań – 1h 30 min/tyg
 • Rodzice dzieci w dwóch grupach wiekowych: 1,5 r.ż. do 3 lat, od 3 do 7 lat
 • Termin: po zebraniu chętnych

Warsztaty skierowane są rodziców dzieci z problemami rozwojowymi oraz dzieci w normie rozwojowej, których pewne zachowania mogą niepokoić rodziców oraz tych, którzy chcą aktywnie i świadomie uczestniczyć w rozwoju i terapii swojego dziecka.

W trakcie warsztatów połączymy trzy części:

 • Część teoretyczna: omówienie kamieni milowe w rozwoju dziecka (motoryka duża , motoryka małą, funkcje poznawcze, mowa i komunikacja), jakie objawy w rozwoju dziecka powinny nas niepokoić
 • Część praktyczna: jak wspierać rozwój dziecka – jak się bawić z dzieckiem, jak rozwijać Jego mowę i funkcje poznawcze
 • Rozmowy, pytanie i indywidualne konsultacje

Grupa Wsparcia dla rodziców dzieci z wyzwaniami rozwojowymi

Grupa wsparcia nie jest ani grupą terapeutyczną, ani psychoedukacyjną na której przekazuje się wiedzę. Największą wartością i celem grupy wsparcia jest spotkanie się z innymi rodzicami, w podobnej sytuacji życiowej,  wymiana doświadczeń, bycie usłyszanym, zauważonym lub danie komuś empatii i zrozumienia. Bycie we wspierającej wspólnocie pozwala odkrywać nowe perspektywy, daje wytchnienie i wspiera rozwój.

Grupę wsparcia adresujemy do:

 • rodziców dzieci z diagnozą w spektrum autyzmu;
 • rodziców dzieci, których rozwój przebiega niestandardowo;
 • rodziców dzieci z niepełnosprawnościami.

Oferujemy uczestnikom grupy:

 • możliwość wymiany doświadczeń z innymi rodzicami dzieci z wyzwaniami rozwojowymi;
 • bezpieczną przestrzeń do rozwoju i wyrażenia siebie;
 • empatię, bez ocen i nieproszonych rad;
 • wsparcie  w spotkaniu z bezradnością, stratą i brakiem akceptacji.

Szkolenie dla profesjonalistów – zostań trenerem Treningu umiejętności społecznych (TUS)

Z myślą o specjalistach pracujących z dziećmi (pedagogach, nauczycielach, psychologach, terapeutach TUS) organizujemy już 4 cykl Szkolenia na trenera Treningu umiejętności społecznych (TUS 1).
Nasze Szkolenia TUS mają wyjątkowy program zakładający pracę z dziećmi w oparciu o relację, bez kar i nagród, rywalizacji i oceniania!!
Podczas naszych szkoleń dowiecie się nie tylko jak prowadzić TUSy – czeka Was sporo praktycznych zajęć, ale też poznacie filozofie „bliskościowych” TUSów.
Nie czekaj i zapisz się już teraz!

Tematyka szkolenia – TUS dla profesjonalistów w formule bliskościowej (TUS 1)

1. Nauka umiejętności społecznych w praktyce.

Dowiesz się jak towarzyszyć dzieciom w integracji, zabawie i uczyć je samodzielnego rozwiązywania konfliktów. Poznasz ciekawe gry i zabawy, które rozwijają umiejętności społeczne dzieci w wieku 4-6 lat i 7-9 lat.

2. Jak motywować bez kar i nagród.

Nauczysz się prowadzenia zajęć bez porównywania dzieci i rywalizacji. Poznasz różnice pomiędzy motywacją zewnętrzną i wewnętrzną oraz rolę tej drugiej w rozwoju. Dowiesz się jak wspierać dziecko, które ma dużą potrzebę rywalizacji.

3. Regulacja i relaksacja na zajęciach grupowych.

Nauczysz się jak wspierać dzieci w regulacji emocjonalnej i wprowadzać na zajęciach grupowych tematykę emocji. Poznasz techniki i zabawy, pomocne w zmniejszeniu napięcia, radzeniu sobie z silnymi emocjami i odprężeniu.

4. Wyzwania w pracy z grupą dzieci.

Dowiesz się jakie są zalety i ograniczenia nauki umiejętności społecznych w grupie. Poznasz czynniki wpływające na zachowanie dzieci. Dzieląc się swoimi zawodowymi wyzwaniami dostaniesz wsparcie oraz zestaw strategii i praktyk, do wykorzystania w swojej pracy.

Dla kogo?

Nasze szkolenie stworzyliśmy specjalnie dla specjalistów pracujących z dziećmi (pedagogów, nauczycieli, psychologów, terapeutów TUS).

Szczegóły szkolenia:

Kiedy: 23-24 września 2023

 • sobota godz. 15:00 – 20:00
 • niedziela godz. 10:00 – 15:00

Gdzie: Pomoko, Centrum terapii i wsparcia, Sokratesa 13, Warszawa-Bielany

Zapisy: przyjmujemy TYLKO poprzez formularz kontaktowy

Po odebraniu formularza wysyłamy potwierdzenie przyjęcia do grupy z nr konta do przelewu. Od momentu wysłania potwierdzenia przyjęcia, czekamy 24h na opłacenie szkolenia. Brak wpłaty do tego czasu będzie dla nas oznaczał rezygnację za szkolenia.

Cena: 650 zł za 10 h szkolenia. W cenę szkolenia wliczone są materiały szkoleniowe, poczęstunek (kawa, herbata, ciastka), zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

Pytania: biuro@pomoko.pl