Monika Bągard

Psycholog, trener TUS

Click here to change this text

Name

Wykształcenie i doświadczenie:

Z wykształcenia Pedagog oraz Psycholog. Studia magisterskie z Psychologii klinicznej ukończyła na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Absolwentka studiów podyplomowych z Socjoterapii na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Trener umiejętności społecznych (TUS).

Ukończyła szkolenia z zakresu rozwoju dziecka oraz zaburzeń wieku dziecięcego, m.in.: Studium Terapii Dzieci i Młodzieży, Rehabilitacji osób z autyzmem z wykorzystaniem założeń programu RDI, Kurs I stopnia metody The Early Start Denver Model (ESDM Introductory Workshopy), ,,Stosowanie i interpretacja Skali Inteligencji i Rozwoju dla Dzieci w wieku przedszkolnym IDS-P”, Treningu Umiejętności Społecznych (TUS).

Doświadczenie zawodowe uzyskiwała w pracy z dziećmi z trudnościami rozwojowymi i emocjonalnymi będącymi wychowankami domu dziecka oraz dziećmi w spektrum autyzmu. Aktualnie zatrudniona jest na stanowisku psychologa w jednym z warszawskich przedszkoli integracyjnych.W relacji z dzieckiem, poprzez stworzenie bezpiecznej i opartej na szacunku więzi, towarzyszę w odkrywaniu Jego potencjału rozwojowego. Wspieram rodziców w procesie odkrywania potrzeb, stojących za zachowaniami dzieci.

O Monice:

Dużą radością dla Niej jest jazda na snowboardzie, kolarstwo (objechała Polskę dookoła rowerem) oraz długie wędrówki górskie. Lubi kuchnie indyjską oraz podróże. Interesuje się zdrowiem psychicznym.

W Pomoko prowadzi TUSy.

Poznaj innych członków zespołu Pomoko: