Diana Kruszewska-Gągła

Psycholog

Wykształcenie i doświadczenie:

Absolwentka studiów psychologicznych na Uniwersytecie SWPS w Warszawie (specjalizacja psychologia kliniczna i zdrowia). Uczestniczka kursów z zakresu Porozumienia Bez Przemocy (NVC) jak również Szkoły Konsultacji u Agnieszki Stein i Gosi Stańczyk. Nieustannie poszerza swoją wiedzę biorąc udział w kursach i szkoleniach, głównie z zakresu psychologii dziecięcej. Ukończyła kurs na terapeutę Integracji Sensorycznej I-go stopnia, kurs dla profesjonalistów wspierających dzieci w spektrum autyzmu oraz inne szkolenia związane z obserwacją, diagnozą i wsparciem dzieci w spektrum autyzmu.

Diana swoje doświadczenie zdobywała już na studiach odbywając praktykę – Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci i młodzieży oraz praktykę psychologa dziecięcego. Dodatkowo ma doświadczenie pracy w przedszkolach (w tym w przedszkolu integracyjnym), jak również w szkole.

O Dianie:

Diana na pierwszym miejscu w kontakcie z dziećmi, jak i z każdym innym człowiekiem stawia szacunek. Chce widzieć dziecko jako człowieka, którego potrzeby i emocje są tak samo ważne jak nas dorosłych, chce je brać pod uwagę i uwzględniać, jednocześnie pokazując co jest dla niej ważne. Chcę pokazywać dzieciom świat, dając im jednocześnie przestrzeń do własnych eskperymentów, wzlotów i upadków. Chce towarzyszyć dzieciom w ich wzrastaniu. Wierzy, że takie podejście będzie wspierające w budowaniu poczucia własnej wartości i ogólnym rozwoju emocjonalno-społecznym.

Diana w swoim podejściu czerpie z filozofii Porozumienia Bez Przemocy, nurtu rodzicielstwa bliskości i pedagogiki Jespera Juula.

Prywatnie jest mamą dwóch wspaniałych dziewczyn. To doświadczenie było i jest nieustannym powodem do jej rozwoju. W wolnym czasie lubi podrożować, (czasami nawet palcem po mapie ), chodzić po górach i lasach, przytulać drzewa, pływać w ciepłych wodach, czytać książki i oglądać komedie.

W Pomoko prowadzi zajęcia TUS.

Poznaj innych członków zespołu Pomoko: