„Miłość” A. Desbordes skrada nasze serca

„Miłość” A. Desbordes skrada nasze serca

„Miłość” autorstwa Astrid Desbordes i Pauline Martin

Nasz cykl „Co Pomoko poleca do czytania?” rozpoczynamy od niezwykłej książeczki, która skradła serca nie tylko nam, ale tysiącom rodziców i dzieci na świecie.

Miłość to wzruszająca i poetycka historia małego chłopca Archibalda, któremu Mama na prostych przykładach pokazuje jaką miłością obdarzyła synka – bezinteresowną i bezwarunkową. Kocha go kiedy się śmieją i kiedy się kłócą, kiedy są razem i kiedy osobno, nigdy ich niezwykła relacja nie traci swojej magicznej mocy.

Książeczka jest napisana prostym i zrozumiałym językiem zarówno dla dwulatka jak i dziesięciolatka. Zdania są proste, krótkie i wypowiedziane jakby nie wprost co jeszcze bardziej pobudza naszą wyobraźnie. Daje też poniekąd przestrzeń na rozwinięcie przykładów z naszej codzienności, kiedy chcemy powiedzieć naszym dzieciom o naszych uczuciach. Całości dopełniają piękne ilustracje autorstwa Pauline Martin.

„Miłość” jest świetną inspiracją, aby przypomnieć swoim dzieciom, że je kochacie. Nawet jeśli dziś znowu coś poszło nie tak w Waszej relacji. Mogła to być złość- Twoja lub Twojego dziecka albo kolejna histeria tego dnia, albo znów nasze dziecko nas zawiodło lub to my zawiedliśmy je. Pamiętajmy, że tylko akceptacja i bezwarunkowa miłość jaką obdarzymy nasze dzieci zbuduje ich właściwe poczucie własnej wartości.

Francuska autorka Astrid Desbordes napisała jeszcze 4 inne książeczki z tej serii: „Przyjaźń”, „Moja młodsza siostra” i „Co mi powiedział tata”.

Na końcu książeczki autorka pisze: „Kocham Cie każdego dnia. I tak już pozostanie”. Powiedzcie dziś to swoim dzieciom?