Świąteczne prezenty dla dzieci – co poleca Pomoko?

Świąteczne prezenty dla dzieci – co poleca Pomoko?
Świąteczne prezenty dla dzieci – co poleca POMOKO?

Każdy rodzic chce, aby zbliżające się Święta były czasem spędzonym w ciepłej rodzinnej atmosferze. Święta to też czas prezentów. Chcemy by nie były to jednorazowe zabawki, które za chwilę się znudzą, tylko coś co jednocześnie bawi i rozwija. Coś co możemy robić razem z dziećmi, bo wspólna zabawa umacnia relacje, sprzyja rozmowom i jest czymś najpiękniejszym, co możemy dać naszym pociechom. Oto propozycje zabawek, które bawią i rozwijają:

Domek dla lalek (Dolls Furniture)

Kto będąc dzieckiem nie bawił się w dom? Ta pięknie wykonana z drewna zabawka może służyć nie tylko do zabawy w role, wzbogacania słownictwa, ale przede wszystkim daje okazję do przerobienia trudnych tematów z naszymi dziećmi. W tej zabawie możemy zamienić się rolami, ćwiczyć sytuacje społeczne, odgrywać historie, które nam się wydarzyły lub wspólnie wymyślać scenariusze. Zabawa domkiem dla lalek może pomóc zrozumieć perspektywę naszych dzieci, wypracować lepsze rozwiązania i poruszyć tematy, o których nie zawsze chętnie się rozmawia.

Pytaki

Pytaki to również gra dla całej rodziny i świetny pomysł na spędzenie razem wieczoru, zwłaszcza gdy mamy dzieci w różnym wieku. Można grać z babcią, wujkiem i znajomymi. Gra skłania do rozmowy o emocjach, wspomnieniach rodzinnych, o tym co lubimy i o czym marzymy. Dzięki Pytakom może dowiemy się czegoś nowego o członkach naszej rodziny, zaplanujemy ciekawą aktywność i pośmiejemy się wspólnie w miłej atmosferze. To dobra zabawa nie tylko dla dzieci.

Squigz klocki przyssawki

Squigz, czyli silikonowe klocki przyssawki mają osiem różnokolorowych kształtów. To co z nich zbudujemy zależy tylko od naszej wyobraźni. Przyssawki sprawiają, że można je przykleić do gładkiej powierzchni i łączyć ze sobą, tworząc rozmaite konstrukcje. Równie atrakcyjne jest psucie budowli i rozłączanie klocków, które zabawnie strzelają. Ta zabawka rozwija wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy rączki i koordynację wzrokowo- ruchową i ma nieograniczoną ilość możliwych konstrukcji. Nadaje się zarówno dla przedszkolnych, jak i szkolnych dzieci. Klocki są lekkie i można je wykorzystać również w podróży.

Gra W ogrodzie

Gra W ogrodzie jest grą kooperacyjną. Oznacza to, że wszyscy gracze mają wspólny cel i są jedną nierywalizującą drużyną. Czy uda wam się zerwać owoce z drzew zanim zje je kruk? Gra w którą mogą grać już dwulatki utrwala i ćwiczy nazwy owoców, kolory oraz wspiera umiejętności motoryczne, dzięki rzucaniu kostki i chwytaniu owoców, które zbieramy do koszyczka. Elementy gry są kolorowe, odpowiednio duże i zrobione z drewna. Po zagraniu można je wykorzystać w zabawie w sklep. Świetna rozrywka na zimowy wieczór dla całej rodziny.

IQ Fit

IQ Fit to wielopoziomowa gra logiczna dla dzieci w wieku szkolnym i dla dorosłych, której celem jest zapełnienie całej planszy kolorowymi trójwymiarowymi klockami. Zawiera też element dla dzieci lubiących wyzwania- w instrukcji mamy ponad sto zadań logicznych na różnych poziomach zaawansowania. IQ Fit ćwiczy spostrzeganie wzrokowe, wyobraźnię przestrzenną, logiczne rozumowanie oraz dodatkowo dzięki małym elementom, którymi trzeba manipulować, wpływa pozytywnie na sprawność rąk. Jest też bardzo poręczna, dziecko może wziąć ją do szkoły albo bawić się czekając w kolejce do lekarza.

Łowienie kaczek

Zabawka jest chętnie wybierana przez dzieci w wieku przedszkolnym, które za pomocą wędki łowią kolorowe gumowe kaczki. Łowienie kaczek ćwiczy koordynację wzrokowo- ruchową, rozróżnianie kolorów, liczenie oraz zdolności manualne. Dodatkowo jest to dobra zabawa dla całej rodziny.