Anita Artemiuk

Psycholog

Wykształcenie i doświadczenie:

Ukończyła psychologię ze specjalizacją z neuropsychologii klinicznej na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją wiedzę z obszaru psychologii i neuropsychologii poszerzała również podczas stypendium naukowego na Uniwersytecie w Holandii (Rijksuniversiteit Groningen). Uczestniczy w licznych konferencjach naukowych z zakresu terapii rodzin, seksuologii i neuropsychologii. Obecnie jest w trakcie pięcioletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie systemowym z elementami psychodynamicznymi w Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku w Krakowie. Kurs posiada akredytację Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Anita zdobywała swoje doświadczenie, pracując z dziećmi niewidomymi i słabowidzącymi ze sprzężoną niepełnosprawnością w Niepublicznej Specjalistycznej Poradni Wczesnego Wspomagania Rozwoju „Tęcza” oraz na stażu na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii. Odbyła również staże na Oddziale Neurochirurgii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM oraz na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie. Aktualnie pracuje jeszcze w poradni psychologicznej Holisens, gdzie prowadzi konsultacje psychologiczne z młodzieżą i dorosłymi.

O Anicie:

W swojej pracy skupia się na budowaniu bezpiecznej relacji z dzieckiem na drodze akceptacji, uważności i zaufania, by dzieci czuły się ważne, autentyczne i wystarczająco dobre. We współpracy z rodzicami dąży do przywrócenia równowagi w systemie rodzinnym, pozostawiając przestrzeń na przeżywanie różnych emocji. Wspiera rodziców w trudnych doświadczeniach, kryzysach i poczuciu niepewności.

Poza gabinetem można ją spotkać na długich spacerach po górach i lasach z aparatem w ręku. Uwielbia drzewa, koty i długie poranki. Fascynuje się złożonością snów w kontekście różnic indywidualnych.

W Pomoko prowadzi konsultacje rodzicielskie, terapię psychologiczną dla dzieci powyżej 7. roku życia i nastolatków.

Poznaj innych członków zespołu Pomoko: