Wykształcenie i doświadczenie:
Ukończyła psychologię ze specjalizacją z neuropsychologii klinicznej na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją wiedzę z obszaru psychologii i neuropsychologii poszerzała również podczas stypendium naukowego na Uniwersytecie w Holandii (Rijksuniversiteit Groningen). Uczestniczy w licznych konferencjach naukowych z zakresu terapii rodzin, seksuologii i neuropsychologii.
Anita zdobywa swoje doświadczenie, pracując z dziećmi niewidomymi i słabowidzącymi ze sprzężoną niepełnosprawnością w Niepublicznej Specjalistycznej Poradni Wczesnego Wspomagania Rozwoju „Tęcza” oraz w trakcie stażu na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii. Doświadczenie zdobywała także na Oddziale Neurochirurgii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM oraz na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie.
O Anicie:
W swojej pracy skupia się na budowaniu bezpiecznej relacji z dzieckiem na drodze akceptacji, uważności i zaufania, by dzieci czuły się ważne, autentyczne i wystarczająco dobre. We współpracy z rodzicami dąży do przywrócenia równowagi w systemie rodzinnym, pozostawiając przestrzeń na przeżywanie różnych emocji. Wspiera rodziców w trudnych doświadczeniach, kryzysach i poczuciu niepewności.
Poza gabinetem można ją spotkać na długich spacerach po górach i lasach z aparatem w ręku. Uwielbia drzewa, koty i długie poranki. Fascynuje się złożonością snów w kontekście różnic indywidualnych.
W Pomoko prowadzi konsultacje rodzicielskie, terapię psychologiczną dla dzieci powyżej 7. roku życia i nastolatków oraz Trening umiejętności społecznych (TUS) dla nastolatków.