Małgorzata Niedźwiedź

Psycholog

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku Psychologia, specjalizacja Psychologia Kliniczna i Psychologia Zdrowia. Zrealizowała Podyplomowe Studium Arteterapii w Polskim Intstytucie Ericksonowskim i podyplomowe studia z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Małych Dzieci ze Złożonymi Zaburzeniami oraz Wspierania ich Rodzin na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach systematycznie dbając o swój rozwój zawodowy. Ukończyła m. in. szkolenia z zakresu: Integracji Sensorycznej (I stopień na APS w Warszawie), Porozumienia Bez Przemocy, Metody Wideotreningu, Motopedagogiki, Metody Werbotonalnej i Praktycznych Metod Pracy z Dziećmi z Zaburzeniami Komunikacji. Obecnie słuchaczka Centrum CBT w Warszawie w zakresie Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej Dzieci i Młodzieży.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy z dziećmi o nieharmonijnym rozwoju i specjalnych potrzebach w warszawskich przedszkolach i żłobkach. Szczególnie bliska jest jej praca z dziećmi z zaburzeniami emocjonalnymi i ze spektrum autyzmu.

W pracy z dzieckiem kieruje się zasadą „za każdym trudnym zachowaniem kryje się uprawniona potrzeba”. W atmosferze szacunku i empatii wspólnie z rodzicami odkrywa tę potrzebę i pomaga znaleźć adaptacyjny sposób jej zaspokojenia. Szczególną wagę przywiązuje do dostrzegania dziecka i tego co przeżywa, próby zrozumienia oraz regulacji emocji.

Prywatnie dumna mama nastolatki. Posiadaczka psa, kota i żółwia. Wolny czas spędza na spacerach z psem, czytaniu książek i słuchaniu internetowych stacji radiowych.

Jestem Małgorzata – wierzę, że za każdym trudnym zachowaniem dziecka kryje się głęboki sens. Chętnie wraz z Tobą go odnajdę i wesprę Twoje dziecko w uporządkowaniu świata emocji i relacji z otoczeniem. Tak by w pełni kompetencji mogło ruszyć na swoją przygodę ze światem.