Katarzyna Fusiek

Psycholog

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja terapia rodzin i małżeństw), seksuologii klinicznej oraz studium pedagogicznego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Ukończyła liczne kursy i szkolenia m.in. Treningu Umiejętności Społecznych, Dialogu Motywującego oraz Porozumienia bez przemocy. Certyfikowana konsultantka i doradczyni ds. HIV/AIDS, trenerka warsztatów psychoedukacyjnych i rozwojowych. Od ponad 10 lat współpracuje z szeregiem organizacji pozarządowych i instytucji pomocowych wspierających dzieci i młodzież m.in. Studio Psychologii Zdrowia, Pracownia Perspektywa, Ośrodek Nasz Dom czy Fundacja Big Brothers Big Sisters of Poland.

W pracy z drugą osobą, niezależnie od jej wieku, kieruję się otwartością. Każda relacja jest inna i jedynie towarzyszenie, wysłuchanie i życzliwe zaciekawienie pozwala na poznanie potrzeb kogoś, kto przychodzi po wsparcie.

Prywatnie lubię biegać, czytać książki, piec i przygotowywać przetwory. Mam słabość do jeży pigmejskich 🙂

Drogi rodzicu, jeśli chcesz pomóc swojemu dziecku a czujesz, że zaczyna brakować Ci pomysłu jak to zrobić, to nie ma nic wstydliwego w proszeniu o pomoc. Nie ma złych pytań. Czasem spojrzenie na sytuację z zewnątrz pozwala na zmianę perspektywy i znalezienie rozwiązania.