VI edycja szkolenia z Treningu umiejętności społecznych (TUS) dla profesjonalistów

VI edycja szkolenia z Treningu umiejętności społecznych (TUS) dla profesjonalistów

Z myślą o specjalistach pracujących z dziećmi (pedagogach, nauczycielach, psychologach, terapeutach TUS) organizujemy już 6 cykl Szkolenia na trenera Treningu umiejętności społecznych (TUS 1).

Nasze Szkolenia TUS mają wyjątkowy program zakładający pracę z dziećmi w oparciu o relację, bez kar i nagród, rywalizacji i oceniania!!

Podczas naszych szkoleń dowiecie się nie tylko jak prowadzić TUSy – czeka Was sporo praktycznych zajęć, ale też poznacie filozofie „bliskościowych” TUSów.

Nie czekaj i zapisz się już teraz!

 

 

Szkolenie TUS dla profesjonalistów w formule bliskościowej (TUS 1)

Tematyka szkolenia

1. Nauka umiejętności społecznych w praktyce.

Dowiesz się jak towarzyszyć dzieciom w integracji, zabawie i uczyć je samodzielnego rozwiązywania konfliktów. Poznasz ciekawe gry i zabawy, które rozwijają umiejętności społeczne dzieci w wieku 4-6 lat i 7-9 lat.

2. Jak motywować bez kar i nagród.

Nauczysz się prowadzenia zajęć bez porównywania dzieci i rywalizacji. Poznasz różnice pomiędzy motywacją zewnętrzną i wewnętrzną oraz rolę tej drugiej w rozwoju. Dowiesz się jak wspierać dziecko, które ma dużą potrzebę rywalizacji.

3. Regulacja i relaksacja na zajęciach grupowych.

Nauczysz się jak wspierać dzieci w regulacji emocjonalnej i wprowadzać na zajęciach grupowych tematykę emocji. Poznasz techniki i zabawy, pomocne w zmniejszeniu napięcia, radzeniu sobie z silnymi emocjami i odprężeniu.

4. Wyzwania w pracy z grupą dzieci.

Dowiesz się jakie są zalety i ograniczenia nauki umiejętności społecznych w grupie. Poznasz czynniki wpływające na zachowanie dzieci. Dzieląc się swoimi zawodowymi wyzwaniami dostaniesz wsparcie oraz zestaw strategii i praktyk, do wykorzystania w swojej pracy.

Dla kogo?

Nasze szkolenie stworzyliśmy specjalnie dla specjalistów pracujących z dziećmi (pedagogów, nauczycieli, psychologów, terapeutów TUS).

364388030 1304558276826248 1934580416974392670 n

Szczegóły szkolenia:

Kiedy: 7-8 września 2024

  • sobota godz. 15:00 – 20:00
  • niedziela godz. 10:00 – 15:00

Gdzie: Pomoko, Centrum terapii i wsparcia, Sokratesa 13, Warszawa-Bielany

Zapisy: Zapisy na szkolenie wyłącznie przez formularz zgłoszeniowy. Po odebraniu formularza wysyłamy potwierdzenie przyjęcia do grupy z nr konta do przelewu. Od momentu wysłania potwierdzenia przyjęcia, czekamy 24h na opłacenie szkolenia. Brak wpłaty do tego czasu będzie dla nas oznaczał rezygnację za szkolenia.

Cena: 745 zł za 10 h szkolenia. W cenę szkolenia wliczone są materiały szkoleniowe, poczęstunek (kawa, herbata, ciastka), zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu. Liczba miejsc jest ograniczona – przyjmujemy maksymalnie 11 osób.

Pytania: biuro@pomoko.pl

Kto prowadzi szkolenia?

Prowadząca: Monika Adamiec – pedagożka specjalna, terapeutka ręki i socjolożka.

W swoim 10- letnim doświadczeniu poprowadziła wiele grup TUS, mierząc się z rozmaitymi wyzwaniami, korzystając z różnorodnych metod pracy z grupą. Celem TUS-ów, które prowadzi teraz w Pomoko, jest towarzyszenie dzieciom w procesie nabywania kompetencji społecznych w bezpiecznej, pełnej akceptacji atmosferze, ucząc, że każdy z nas popełnia błędy i może się różnie czuć. Nie porównuje dzieci i nie stosuje kar ani nagród. Chce pomagać dzieciom dogadywać się ze sobą, radzić sobie z wyzwaniami i nieprzyjemnymi emocjami oraz podchodzić do drugiej osoby z ciekawością i empatią. Jej marzeniem jest, żeby bliskościowe TUSy były standardem, nie wyjątkiem.