Sylwia Galińska

neurologopeda

Ukończyła filologię polską oraz logopedię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Studia Podyplomowe z Neurologopedii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Nieustannie kształci się na szkoleniach z zakresu logopedii. Ukończyła m.in. szkolenia z Nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną – Moje sylabki, Programowania języka dla dzieci z zaburzeniami komunikacji (niesłyszących, autystycznych, z afazją), Makatonu stopień I i II, Wspomagających i alternatywnych metod porozumiewania się osób z poważnymi zaburzeniami w komunikacji –AAC.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako nauczyciel języka polskiego oraz logopeda w szkole podstawowej, przedszkolu oraz w jednej z warszawskich fundacji. Pracuje z dziećmi z wadami wymowy, a także z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (z dziećmi z trudnościami w nauce czytania, niepełnosprawnością intelektualną, spektrum autyzmu, FAS itd.).
W swojej pracy stawia przede wszystkim na dobry kontakt z dzieckiem, jest to bowiem gwarancja stworzenia właściwej atmosfery do ćwiczeń, które mają być przyjemną zabawą. Pracuje z dziećmi wykorzystując i łącząc różnorodne metody i techniki, które dostosowuje do potrzeb swoich uczniów. W terapii logopedycznej wykorzystuje m.in. zabawy i ćwiczenia ortofoniczne, alternatywne i wspomagające metody komunikacji, a także symultaniczno-sekwencyjną metodę nauki czytania.

Prywatnie – mama 2-letniego Olusia oraz miłośniczka kryminałów.

Jestem Sylwia. Z chęcią pomogę przezwyciężyć Twojemu dziecku trudności z wyraźną, poprawną wymową oraz w nauce czytania i ortografii. Uczymy się i ćwiczymy buzię w przyjaznej atmosferze zabawy.